
«4-poengskamp» mot Romerike Ravens søndag
Det er tett både i topp og bunn av årets Rema 1000-liga, og vi ligger før helgens kamper på en 12. plass med 6 poeng, mens morgendagens motstander, Romerike Ravens, har 7 poeng på sin 11. plass. Forskjellen mellom 11. og 12. plass er kvalik-spill eller sikker plassering i Rema 1000 også neste sesong. Det er mye som står på spill for begge lag i morgen, Ingvill?
– Vi ser veldig fram mot en viktig kamp mot Ravens som ligger over oss på tabellen med 1 poeng mer enn oss. Det er ikke noe å legge skjul på at denne kampen er betydningsfull, selv om det selvfølgelig er mange flere kamper å hente poeng i. Men, det er disse kampene som er ekstra gøy å spille.
Hvordan har oppladningen til kampen vært?
– Vi har hatt en fin treningsuke hvor vi også har arrangert håndballskole. Det har vært veldig gøy for oss alle å lede økter og teori med så mange flinke jenter. Veldig hyggelig å bli kjent med og inspirere så mange ivrige håndballjenter. En stor takk til jentene som deltok!
Det har vært mye skader og litt stang-ut denne sesongen. Hvordan er stemningen i laget?
– Vi har en sammensveiset gruppe som liker å gå i krigen og vinne som lag. Så vi gleder oss veldig. Vi har hevet kvaliteten i spillet vårt både offensivt og defensivt. Dette har vi vist spesielt i de tre siste kampene mot lag i toppen av Rema 1000 ligaen. Vi har jobbet godt, forberedt oss godt og gleder oss til kamp. Håper mange Follo suportere tar turen til Skedsmohallen for å heie på oss!
Første seriekamp mot Ravens endte med en knapp seier til oss, 24-22, noe som var en fin revansje for det kjedelige 30-33 tapet i NM et par uker tidligere. Vi kan nok forvente en jevn kamp også i morgen! Kampstart er kl 18.00, og for de som ikke får tatt turen til Skedsmohallen, er det mulig å få med seg kampen på TV2 Play.
Lykke til, jenter!!