Captain’s corner! – Follo HK Damer

Captain’s corner!

Det er tid for en oppdatering fra kapteinsteamet igjen! Jentene har lagt bak seg en tøff januar og er veldig klare for å reise kjerringa i februar – og resten av sesongen! Februars første kamp var en veldig god prestasjon, tross tap. Vi håper det harde arbeidet som er lagt ned skal gi uttelling også i form av god poengfangst ut over vinteren og våren!

Denne gangen er det Aleks som gir et innblikk i Follo-jentenes trenings- og kamphverdag:

Det er ikke til å legge skjul på at januar har vært en litt tøff måned for oss. Vi har gått noen runder med oss selv og laget der vi lufter ut både tanker og følelser. Spesielt den siste uken før Molde-kampen syns jeg at man har prøvd å ta tak i problemer og alle har meldt seg på. Vi nullstilte totalt og jobbet med å få inn god energi igjen, samt få opp krigerinnstillingen igjen. Dette synes jeg ble godt reflektert i sist kamp som var jevn helt til de siste sekundene.

Nysigneringene Elisabeth og Emilie har vært et godt tilskudd til gruppa og kommet godt inn i laget. Det er gøy at Emilie også fikk sin debut i eliteserien!! Noe annet positivt var å se Tilde tilbake på banen igjen mot Molde!! Når det gjelder resten av skadesituasjonen, så jobber alle de skadde iherdig med å komme bedre rustet tilbake. Satser på å se flere av dem tilbake på banen snart

En annen person som har bidratt veldig på både møter og med energi er Kenneth! Han byr på seg selv og er et friskt pust inn i gruppen. Andre som har stått med oss i denne tunge perioden er Bonden og Snekkern. Tusen takk for at dere står med oss i både gode og tunge perioder!

Vi tar med oss de positive taktene fra sist kamp og gjør oss klare til Tertnes nå på torsdag!

Til slutt, noe annet å glede seg til er Follos Elitecamp om to uker! Vi gleder oss!